Fotovoltaická strešná krytina ARTROOF

V stavebníctve sa už istý čas využívajú fotovoltaické prvky na priamu premenu slnečnej energie na energiu elektrickú. S obľubou sa umiestňujú na strechy a fasády, pretože nezaberajú miesto v teréne. 

Ušetrite vďaka technologickému pokroku

Strecha, ktorá vyrába elektrinu!

Fotovoltaická strecha - Artco Žilina
Najkvalitnejšia fotovoltaická strecha ARTROOF

Podstata technického riešenia fotovoltaickej strešnej krytiny ARTROOF spočíva v tom, že stavebným prvkom strešnej krytiny je súvislá tenká lamela, výhodne vyrobená z materiálu z oceľovým jadrom, ktorej dĺžka je vyrobená podľa požiadavky zákazníka. V hornej časti sa priamo vo výrobe na lamelu aplikuje fotovoltaický pás. Procesom výroby strešnej krytiny a následnej aplikácie fotovoltaického pásu vzniká fotovoltaická strešná krytina ARTROOF.

Fotovoltaická strešná krytina ARTROOF je certifikovaná CE ako stavebný výrobok. Montáž strešnej krytiny je identická ako pri montáži strešnej krytiny STUBAI, ktorú taktiež vyrábame a je zaradená v ponuke našich produktov. Minimálny sklon strechy pre tento typ strešnej krytiny je 5°.

Fotovoltaická strešná krytina ARTROOF môže biť aplikovaná aj ako fasádna lamela. Pri tomto prevedení vyzerá fasáda veľmi esteticky a v podstate fotovoltaika nezaberá žiadny priestor. Krycia šírka Fotovoltaickej strešnej krytiny ARTROOF je 480mm, dĺžka krytiny je od 800mm do 10 000mm v záväznosti podľa požiadaviek zákazníka.

ARTROOF - nákres a parametre

Parametre a výkonnosť

Samonosná fotovoltaická strešná krytina ARTROOF je vyrobená na báze strešnej krytiny STUBAI, na ktorú je aplikovaný pružný fotovoltaický pás, trvanlivý a vysoko priepusntný polymér ETFE. Najvýhodnejším materiálom na výrobu strešnej krytiny je pozinkovaný plech s povrchovou úpravou LPL. Vyrába sa v šírke 480 mm, dĺžkach 3000 – 10 000 mm a hrúbke plechu 0,50 mm.