Fotovoltaická strešná krytina ARTROOF Hr. 0,50 mm
Strecha, ktorá vyrába elektrinu!
- Ultraľahká
- Nepotrebuje podpornú konštrukciu
- Znížené riziko poškodenia vetrom
- Možnosť inštalácie aj na streche s nízkym uhlom
Podstata technického riešenia fotovoltaickej strešnej krytiny ARTROOF spočíva v tom, že stavebným prvkom strešnej krytiny je súvislá tenká lamela, výhodne vyrobená z materiálu z oceľovým jadrom, ktorej dĺžka je vyrobená podľa požiadavky zákazníka. V hornej časti sa priamo vo výrobe na lamelu aplikuje fotovoltaický pás. Procesom výroby strešnej krytiny a následnej aplikácie fotovoltaického pásu vzniká fotovoltaická strešná krytina ARTROOF.
Fotovoltaická strešná krytina ARTROOF je certifikovaná CE ako stavebný výrobok
Montáž strešnej krytiny je identická ako pri montáži strešnej krytiny STUBAI, ktorú taktiež vyrábame a je zaradená v ponuke našich produktov. Minimálny sklon strechy pre tento typ strešnej krytiny je 5°.
Fotovoltaická strešná krytina ARTROOF môže biť aplikovaná aj ako fasádna lamela. Pri tomto prevedení vyzerá fasáda veľmi esteticky a v podstate fotovoltaika nezaberá žiadny priestor. Krycia šírka Fotovoltaickej strešnej krytiny ARTROOF je 480mm, dĺžka krytiny je od 800mm do 10 000mm v záväznosti podľa požiadaviek zákazníka.
Parametre a výkonnosť
Samonosná fotovoltaická strešná krytina ARTROOF je vyrobená na báze strešnej krytiny STUBAI, na ktorú je aplikovaný pružný fotovoltaický pás, trvanlivý a vysoko priepusntný polymér ETFE. Najvýhodnejším materiálom na výrobu strešnej krytiny je pozinkovaný plech s povrchovou úpravou LPL. Vyrába sa v šírke 480 mm, dĺžkach 3000 – 10 000 mm a hrúbke plechu 0,50 mm.
V prípade fotovoltaických panelov sa slnečná energia premieňa na elektriku, ktorá sa následne ihneď spotrebuje alebo uchováva.
Vyrobiť elektriku zo slnka sa dá viacerými spôsobmi, ktoré však skrývajú svoje skryté nástrahy.
Fotovoltaika sa vám oplatí, musíte si však zvoliť správny typ. V prvom rade ide o to, či nám má slnko vyrábať teplú vodu alebo elektriku. V prípade fotovoltaických panelov sa slnečná energia premieňa na elektriku, ktorá sa následne ihneď spotrebuje alebo uchováva.
Vyrobiť elektriku zo slnka sa dá viacerými spôsobmi, ktoré však skrývajú svoje skryté nástrahy.
Strecha, ktorá vyrába elektrinu!
- Ultraľahká
- Nepotrebuje podpornú konštrukciu
- Znížené riziko poškodenia vetrom
- Možnosť inštalácie aj na streche s nízkym uhlom
Aké solárne panely existujú? Na čo si dať pozor?
Existuje niekoľko typov fotovoltaických panelov. Vhodnosť musí jednoznačne posúdiť odborník. Pozor však na nástrahy. Aj na prvý pohľad dobré riešenie v sebe skrýva nemalé riziká, o ktorých sa vám dodávateľ nemusí zmieniť:
Nadstrešný systém na konzolách
Solárne panely sa dodávajú vo formáte fotovoltaických panelov montovaných v rámoch na pôvodnú strešnú krytinu
NEVÝHODY:
- Vysoká hmotnosť podpornej konštrukcie
- Obmedzené množstvo panelov, ktoré možno na strechu nainštalovať
Fotovoltaické panely na stojanoch
Tento systém využíva opornú konštrukciu z kovových stojanov, ktoré umožňujú postaviť panely vo vhodnom uhle tak, aby bolo možné využiť čo najväčšie množstvo priamej slnečnej energie.
NEVÝHODY:
- Vysoká hmotnosť konštrukcie
- Veľká záťaž nárazového vetra
- Obmedzené množstvo panelov, ktoré možno nainštalovať
Laminovaná vrstva priamo na streche
Známy je aj fotovoltaický systém využívajúci priamo strešnú krytinu, na ktorej je nalaminovaná tenká fotovoltaická vrstva.
NEVÝHODY:
- Veľké množstvo elektrických spojov
- Riziko znefunkčnenia vplyvom poveternostných podmienok
Strecha, ktorá rovno vyrába elektrinu!
Vhodná, ak si nie ste istý, či vaša strecha udrží ťažkú konštrukciu fotovoltaických panelov, bývate v oblasti s častým silným vetrom, plánujete nové zastrešenie alebo rekonštrukciu strechy.